قیمت خدمات برش لیزر فلزات و نافلزات در تهران

قیمت خدمات برش لیزر فلزات و نافلزات در تهران

در این مطلب درباره دو مبحث مهم خدمات برش لیزر در تهران، هزینه خدمات برش لیزر اطلاعاتی کسب خواهید کرد.

خدمات برش لیزر در تهران یکی از جدید ترین و زیباترین خدمات مرتبط با صنعت در تهران است. برش لیزر در تهران جدا از بحث های صنعتی وارد صنایع زیبایی شناسی و دکور نیز شده است. به همین دلیل این مطلب برای جویاندگان خدمات برش در شهر تهران نوشته شده است.

با استفاده از جدول پائین شما می توانید نگاه کلی به محتویات سایت داشته باشید و در انتهای این مطلب لیست قیمت خدمات برش لیزر شرکت فرالیزر را مشاهده کنید.

 

 

تعریف لیزر چیست

واژه لیزر در انگلیسی از پنج کلمه ساخته شده است و به معنای تقویت نور توسط گسیل القایی تابش است، شاید این نام برای استفاده بسیار سخت باشد، به همین دلیل واژه لیزر مخفف شده پنج کلمه است که در بیان هم مثل کاربردش بسیار راحت باشد.

واژه لیزر در انگلیسی به ترتیب از حرف اول کلمات نور تقویت القایی گسیل تابش "light amplification by stimulated emission of radiation" ساخته شده است پس لیزر دستگاهی برای تولید تقویت و انتقال باریکه های نور است با شدت زیاد اختراع شده است.

تاریخچه لیزر در جهان

 اگر بخواهیم تاریخچه لیزر رو بررسی کنیم قطعاً باید اول به تاریخچه نور بپردازیم، چون به هرحال لیزر نوری تقویت شده است. اولین قومی که از نور ابزار استفاده کردند یونانیان بودند اولین استفاده های از نور در روشنایی کاخ ها و خانه ها سرپوشیده بزرگ استفاده می شده است.

حتی در ایران باستان نیز از نور استفاده های عجیب و غریب می کردند، غیاث الدین جمشید کاشانی در کاخ های شاه نشین ها دو نوع شیشه تعبیه کرده بود. شیشه های آبی رنگ و قرمز رنگ.

ترکیب رنگ خروجی شیشه آبی و قرمز، رنگی مشابه بنفش را به وجود می آورد، حشرات به صورت ذاتی از رنگ بنفش و فرابنفش فراری هستند.

پس خانه هایی که دارای شیشه های آبی و قرمز هستند که رنگ بنفش را تداعی می کند همگی از ورود حشرات مصون بودند اما استفاده از نور به صورت عملی در صنعت کمتر از ۱۰۰ سال است که مورد استفاده دارد.

در بحث علمی دو نظریه راجع به نور مطرح شده است اولین توسط نیوتن و دومی توسط کوک. نیوتون نور را جریانی از ذره ها می دانست و آن را به قوانین دینامیک حرکتی که خود پایه‌گذار آن بود مرتبط می ساخت. اما نظریه دوم هوک نور را موج در نظر گرفتند. در نظر گرفتن نظریه دوم از این جهت درست است که نوری که از خورشید به ما می رسد در قسمتی از آن در فضای خلا قرار دارد پس اگر قرار باشد که نور جریانی از ذره ها باشد در فضای خلا ذره‌ای وجود ندارد که انتقال دهنده نور باشد.

اولین دستگاه برش لیزر در سال ۱۹۶۵ میلادی برای ایجاد سوراخ در الماس ایجاد شد. در سال ۱۹۶۷ دستگاه برش لیزری برای برش دادن فلزات به کمک جت اکسیژن توسط دولت بریتانیا ساخته شد.

۳ سال بعد در صنعت هوافضا برای برش تیتانیوم از تکنولوژی برش لیزر به کار گرفته شد که در همان دوره زمانی از لیزرهای CO2 برای برش غیرفلزات استفاده شد، چون در آن موقع تکنولوژی لیزر CO2 به اندازه کافی پیشرفته نشده بود تا بتواند برش فلزات را نیز انجام دهد.

نحوه عملکرد لیزر

در ساخت اشعه لیزر موارد مولد بسیار پر اهمیت هستند که در جلوتر درباره آن ها بیشتر صحبت می کنیم، اشعهٔ لیزر در یک محیط بسته شده از طریق تحریک همین مواد مولد، توسط تخلیهٔ الکتریکی یا تابش یک لامپ تولید می‌شود.  پس از اینکه تحریک صورت گرفته، از طریق تکه های آینه پرتو مربوطه انعکاس داده می شوند تا بصورت منسجم به یک جریان نور تک رنگ برسیم، نورهای منسجم هدایت شده تا به لنز دستگاه برسد. 

 

 

انواع لیزر و ویژگی های آنها

در این قسمت ما انواع لیزر را توضیح داده و ویژگی های هرکدام از آن ها را بررسی می کنیم.

لیزر حالت جامد

حال کننده پدیدآورنده لیزر یون فلزی ناخالصی (لانتانیدها و آکتینیدها) با غلظت کم در شبکه یک بلور یا درون یک شیشه است.

لیزر گازی

ماده فعال در این لیزرها هم خالص و هم ترکیب با گازهای دیگر است.

چند نوع از لیزرهای گازی بدین شرح می باشند

نئون به همراه هلیوم لیزر هلیوم نئون دی اکسید کربن به همراه نیتروژن و هلیوم گل کریپتون ضعف فلورید مایع در لیزرهای مایع گل موج بسیار مسئله اصلی است به همین دلیل از مایعات در این نوع لیزر ها استفاده می شود اما امکان دارد که مایعاتی که در محیط فعال این نوع لیزرها به کار می رود از ترکیب آلی رنگین مایعاتی رنگین نظیر اتانول متانول یا آب تشکیل شود

لیزر نیمه رسانا

در لیزر نیمه رسانا رسانای نوع p و نوع n تشکیل ساخته می شود نیمه رساناهای نوع پی دارای کمبود الکترون رسانه های نوین الکترون افزود هستند و لیزر نیمه رسانای نوع p و نوع n تابش کرده و در یک محل علاقه میکنند به محل اتصال آن پیوند می گویند این منطقه دقیقا جایی است که قرار است عمل لیزر در آن انجام شود زمانیکه لیزرهای نیمه رسانای نوع p به یک منطقه تابش تابیده شوند الکترون های آزاد از ناحیه n وی ای پی مهاجرت می کنند الکترون هایی که قرار است از ناحیه به ناحیه p وارد شوند انرژی کسب می کنند و هنگامی که به ناحیه p می رسند این انرژی را به صورت فوتون یا موج از دست می‌دهند لیزر شیمیایی وارونگی جمعیت عمل لیزر در لیزر های شیمیایی بر اساس تغییرات انرژی حاصل از یک واکنش باعث برانگیزش برخی از فرآیندها فراورده ها و در نتیجه نتیجه مورد نظر است لیزر کلیتی اینو باید کپی کنیم

لیزر یک فناوری پیشرفته 

برش لیزری فناوری است که در آن از اشعه لیزر برای برش اجسام استفاده می‌شود؛ و نوعاً از این فناوری در زمینه صنعت استفاده می‌شود. برش لیزری توسط استعمال اشعه لیزر از یک خروجی قوی لیزر روی اجسامی که می‌خواهند بریده شوند انجام می‌شود. قسمتی از جسم مورد نظر که بریده می‌شود یا آب می‌شود یا می‌سوزد یا تصعید می‌شود و توسط فشار گاز از روی جسم پاک می‌شود؛ و سر انجام سطح بریده شده با کیفیت خیلی عالی ایجاد می‌شود. لیزر صنعتی در صنایع مختلفی مانند صنایع نظامی، ساختمانی، هوافضا، پزشکی، آزمایشگاهی و پژوهشی، ارتباطاتی، فیزیک، شیمی و … کاربرد دارد.

انواع لیزرهای مورد استفاده در صنعت

همانطوری که در بالا بیان شد، لیزرها انواع مختلفی دارند مانند لیزر گازی، لیزر شیمیایی، لیزر رادیواکتیو، لیزر جامد، لیزر فیبری و …، اما در صنعت از دو نوع لیزرهای گازی و جامد استفاده می‌شود.

لیزرهای پرکاربرد گازی و جامد استفاده شده در دستگاه‌های برش لیزر صنعتی عبارتند از:

۱) لیزر CO2 که برای برش، حکاکی و تضعیف ماده مناسب است. برش کاری لیزر CO2 برای برش کاری صنعتی روی فلزاتی مانند فولاد، آلومینیوم، فولاد ضدزنگ، تیتانیم و غیر فلزاتی مانند موم، پلاستیک، چوب و پارچه مورد استفاده قرار می گیرد.

۲) لیزرهای نئودیمیم (Nd) و لیزرهای نئودیمیم-ایتریم-آلومینیوم-گارنت (Nd-YAG) می‌ باشند. لیزرهای بیان شده از دو نوع سبک هستند و روش کار هرکدام مانند آن یکی است اما تفاوت هریک از آن ها در کاربردشان است.

هر دو نوع لیزر ND و ND-YAG برای تضعیف مواد با قدرت بالا استفاده می شوند، لیزر ND از تکرار پذیری بالا برخوردار است و لیزر ND YAG برای حکاکی روی فلزات و سرامیک ها کاربرد دارد.

هر سه نوع لیزر CO2، ND و ND YAG را برای جوشکاری فلزات نیز استفاده کرد.

تابش نورهای لیزر و تولید این نور باعث تولید گرمایش فراوان در دستگاه ها می شود. ژانراتور دستگاه لیزر و اپتیک یا لنز فوکوس کننده خارجی لیزر نیاز به خنک کنندگی فراوان دارند که توسط یک خنک کننده به هوا منتقل می شود یا توسط گردش آب سیستم خنک کننده کار می کند.

برش لیزر چگونه عمل می کند

برش لیزر به وسیله اعمال اثر اشعه لیزر قوی بر روی فلز یا هر نوع جسمی که می‌خواهد برش داده شود؛ گرما و فشار تولید می کند که بر اساس این گرما و فشار؛ فلزی که در مجاورت با لیزر قرار می گیرد تصعید می‌شود و به هوای اطراف محیط وارد می شود به همین دلیل شکسته بریده شده هیچ تراشه ای از خود به جا نمی گذارد و بسیار صاف و بدون پلیسه برشکاری لیزری صورت می گیرد. 

خنک کاری برش لیزری

نور لیزری که بر سطح می تابد و باعث گرما و فشار و پس از آن تصعید فلز می‌شود خود نیز گرمای بسیار بالایی دارد. پس باید دستگاهی تعبیه شود تا سیستم خنک کاری لیزر در حال کار را تضمین می کند.

سیستم خنک کاری شامل ژنراتور دستگاه لیزر و اپتیک خارجی همون لنز فوکوس خارجی است که مرتب باید به وسیله آب و هوا خنک کاری شود. 

مزایای برش لیزری و استفاده از خدمات آن

در هنگام برش لیزری قسمتی از فلز که لیزر بر روی آن تابش می‌کند تسهیل می‌شود برش مربوط بسیار با کیفیت عشق بدون پلیس و بدون دنده دنده شدن قشنگ بریده میشود همین نکته باعث شده که کاربرد برش لیزر در صنایع مکانیکی جایگزین روش‌های دستی سنتی شد.

اما واقعا خطای بسیار ناچیز برش لیزر دقت بالای او؛ کیفیت مناسب برش سطوح به طور یکنواخت و دائم لیزر؛ برنامه پذیری دستگاه لیزر؛ همگی از مزایای روش های مورد استفاده در برش فلزات با لیزر است.

روش برش لیزر 

 • روش تبخیر ماده
 • روش ذوب ماده به همراه فشار گاز
 • سوزاندن
 • از بین بردن تبدیل به گاز
 • ایجاد شیار با تنش حرارتی
 • برش سرد 

اما واقعا برش لیزری فلزات با برش پلاسما چه فرقی می کند

 • برش لیزر نسبت به برش پلاسما دارای دقت بالاتری است انرژی مصرفی در برش لیزر بسیار کمتر از برش پلاسما است
 • از دیگر تفاوت های برش پلاسما و برش لیزری محدودیت ضخامت و جنس ورق ای است که میخواهیم آن را برش دهیم
 • در برش لیزری و ضخامت بسیار کمتر از برش پلاسما است اما این روش در حال رفع شدن می باشد چون تنها تفاوت برش لیزر با برش پلاسما که در آن برش لیزر ضعیف تر از همین مورد است. 

مزایای برش لیزری

اصولا برش ها با روش های دیگر کیفیت و تمیزی برش های با لیزر را ندارد. از مزایای اصلی برش لیزری می توان به چند مورد زیر اشاره کرد. در قسمت پائین منظور از روش های برش دیگر روش های مکانیکی و سنتی است.

 • ارزان بودن برش لیزری به نسبت باقی روش های برش
 • صرفه جویی در زمان به نسبت باقی روش های برش
 • صرفه جویی در هزینه به نسبت باقی روش های برش
 • کیفیت بالای برش در لبه های اضافی به نسبت باقی روش های برش
 • تمیزی لبه های برش خورده محصول نهایی

از آنجایی که از ابتدای شروع عملیات برش تا پایان کار، پرتو لیزر به صورت مداوم و یکنواخت عمل برش را انجام می‌دهد، دقت کار افزایش می‌یابد.

احتمال تاب برداشتن ماده در برش لیزر بسیار کم است چون، ناحیهٔ مؤثر حرارتی در این فرایند بسیار کوچک می‌باشد.

برش لیزری به علت دقت بالاتر و مصرف انرژی کمتر در هنگام برش، مزیت بیشتری نسبت به برش پلاسما دارد. با این وجود اغلب دستگاه‌های برش لیزری نمی‌توانند ضخامتی بیشتر از ضخامت برش دستگاه‌های پلاسما را برش دهند. امروزه دستگاه‌های برش لیزری قوی‌تری نیز در حال تولید است تا بتوانند ضخامت‌های بیشتری را برش دهند اما هزینهٔ تمام شدهٔ این دستگاه‌ها بیشتر از دستگاه‌های برش پلاسما است.مهمترین مزیت استفاده از دستگاه‌های لیزر برش فلز سرعت و دقت بالای کار می باشد.

لیزرهای پیشرفته تر

همانطور که قبلا گفته شد لیزر CO2 در ابتدای حیات خودش نمی توانست فلزات را برش دهد و تنها نافلزات را برش می داد اما به مرور زمان قابلیت های گسترده تکنولوژی لیزرهای مربوطه را گسترده کرد آن ها توانستند برش روی فلزات را نیز با کیفیت و تمیز انجام دهند. این روند همچنان ادامه پیدا خواهد کرد تا لیزرهای پیشرفته تری به بازار بیایند و جایگزین لیزرهای صنعتی فعلی شوند.

لیزر Microjet

لیزر Microjet هدایت پرتو لیزر به وسیلهٔ جت آب کم فشار همراه است. لیزر وظیفه اصلی برش را برعهده دارد درحالی که جت آب پرتو لیزر را هدایت می‌کند مانند آنچیزی که در پرتو فیبر نوری اتفاق می‌افتد. اما استفاده آب در این روش به خنک کاری سطح فلزات در هنگام برش کاری می انجامد.

لیزر فیبر

لیزر فیبر که در صنعت برش فلز بسیار جا افتاده است یکی از انواع لیزرهای جامد است.

انواع روش‌های برش فلزات توسط لیزر

روش های برش هیچ ربطی به انواع دستگاه های برش لیزری که در بالا بیان شد ندارد، هر دستگاه برش لیزر می تواند به یکی از روش های پائین فلزات را برش دهد:

 • تبخیر ماده
 • ذوب ماده به همراه دمیدن گاز پرفشار
 • سوزاندن
 • ایجاد شکاف به وسیله تنش‌های حرارتی
 • برش سرد
  • برش تبخیری: در این روش حرارت پرتو متمرکز شده، دمای نقطه اثر رابه دمای نقطهٔ جوش می‌رساند و موجب تبخیر ماده و ایجاد حفره می‌شود. این روش برای برش موادی استفاده می‌شود که ذوب نمی‌شوند مانند:چوب، کربن و پلاستیک‌های ترموست.
  • برش ذوبی به همراه دمیدن گاز پرفشار: در این روش ابتدا پرتوی لیزر، ماده مورد نظر را در نقطهٔ کاری به دمای نقطه ذوب می‌رساند. بلافاصله با استفاده از جریان پرفشار یک گاز (معمولاً هوا) به نقطهٔ مورد نظر ضربه‌ای وارد شده و باعث ریزش مواد ذوب شده از روی جسم مورد نظر می‌شود. در این روش نیازی به بالا بردن دما به اندازه‌ای بیشتر از نقطهٔ ذوب ماده نیست در نتیجه دستگاه قدرت مصرفی کمتری دارد. از این روش عموماً برای برش فلزات استفاده می‌شود.
  • برش با ایجاد شکاف به وسیله تنش‌های حرارتی: مواد ترد به شکستگی حرارتی حساس می‌باشند. از این ویژگی مواد ترد در روش یاد شده‌استفاده می‌شود. اشعهٔ لیزر روی سطح ماده متمرکز شده و باعث ایجاد حرارت موضعی و انبساط حرارتی می‌شود. این عمل باعث ایجاد شکاف در ماده شده و با حرکت دادن پرتو می‌توان آن را هدایت کرد تا برش مد نظر اتفاق بیفتد. این روش عموماً برای برش لیزری شیشه‌ها و مواد شیشه مانند استفاده می‌شود.

استفاده از لیزر در زمینه های مختلف

زمانی که لیزر در سال ۱۹۶۰ اختراع شد همگی گفتند: "راه حلی برای یک مشکل پیدا شده است." جنبه طنز این گفته به آن دلیل است که لیزر از پس یک مشکل اختراع نشد. از آن به بعد، لیزرها در همه ی بخش های جامعه مدرن، از جمله الکترونیک، فناوری اطلاعات، علوم، پزشکی، صنعت، قانون، سرگرمی، موارد نظامی و در همه جا بصورت گسترده مورد استفاده قرار گرفته اند. ارتباطات فیبر نوری با استفاده از لیزر یک تکنولوژی کلیدی در ارتباطات مدرن است که امکان استفاده از خدمات مانند اینترنت را فراهم می آورد.

اما اولین استفاده از لیزر در زندگی روزمره مردم عمومی، بارکد اسکنر سوپر مارکت بود که در سال ۱۹۷۴ معرفی شد.

برخی از کاربردهای دیگر لیزر عبارتند از:

 • ارتباطات: علاوه بر ارتباط فیبر نوری، لیزرها برای ارتباطات نوری فضای آزاد، از جمله ارتباطات لیزر در فضا، استفاده می شود.
 • پزشکی: که در ادامه توضیح خواهیم داد.
 • صنعت: برشمواد نازک، جوشکاری، گرماکاری مواد، قطعات علامت گذاری (حکاکی و پیوند)، فرآیندهای تولید افزودنی، از قبیل اسپکتروفتگی لیزری انتخابی و ذوب انتخابی لیزر، اندازه گیری بدون تماس با قطعات.
 • نظامی: علامت گذاری اهداف، هدایت مهمات، دفاع موشکی، اقدامات ضد الکترو نوری (EOCM)، لیادار، سربازان خیره کننده. زیر را ببینید
 • اجرای قانون: اجرای ترافیک LIDAR. لیزرها برای شناسایی اثر انگشت نهفته در زمینه شناسایی قانونی استفاده می شود [۶۶] [۶۷]
 • تحقیق: اسپکتروسکوپی، لیزر برش، لیزر برش، پراکندگی لیزر، تداخل لیزر، لیادار، میکروسدیس لیزر جذب، میکروسکوپ فلورسانس، مترولوژی، خنک کننده لیزر.
 • محصولات تجاری: پرینترهای لیزری، اسکنر بارکد، دماسنج، اشاره گر لیزری، هولوگرام، حباب گوگل.
 • سرگرمی: دیسک های نوری، نمایشگرهای روشنایی لیزری، پخش کننده های لیزری

 

 

لیزر در صنایع پزشکی

در بسیاری از کاربردهای پزشکی از لیزر استفاده می کنند، از جمله جراحی لیزر (به ویژه جراحی چشم)، لیزر، درمان سنگ کلیه، چشم پزشکی و درمان های پوستی مانند درمان آکنه، کاهش سلولیت و استریای، و حذف مو.

لیزرها برای درمان سرطان یا کاهش یا از بین بردن تومورها یا کاهش رشد سرطان ها و رشد پیش سرطانی استفاده می شوند. آنها اغلب برای درمان سرطان های سطحی که بر روی سطح بدن و یا پوشش اندام های داخلی استفاده می شود.

لیزرها برای درمان سرطان پوست یا مراحل بسیار زودرس دیگر مانند سرطان دهانه رحم، پنجم، واژن، ولوو و سلول های ریه مورد استفاده قرار می گیرند.

درمان با لیزر در پزشکی اغلب با درمان های دیگر مانند جراحی، شیمی درمانی یا پرتودرمانی همراه است که به منظور کاهش سرطان ها، از طریق آسیب رساندن و یا کشتن سلول های سرطانی استفاده می شود.

لیزر دقیق تر از روش های جراحی سنتی است و آسیب، درد، خونریزی، تورم و زخم را کم می کند. یکی از مشکلات استفاده از لیزر در پزشکی این است که جراحان باید آموزش تخصصی داشته باشند رفع این مسئله هزینه های زیادی نسبت به باقی مسائل و مشکلات استفاده از لیزر دارد.

لیزر به عنوان سلاح در مسائل نظامی

سلاح های لیزری که به طور مستقیم می توانند یک هدف را در جنگ بکشند یا نابود کنند هنوز در مرحله آزمایشی هستند. ایده کلی تسلیحات پرتوهای لیزر این است که هدف را با یک قطار از پالس های کوتاه به نور منتقل کنید. تبخیر سریع و گسترش سطح باعث ایجاد موج ضربه ای می شود که به هدف آسیب می رساند. قدرت مورد نیاز برای پرتاب لیزر پر قدرت از این نوع فراتر از حد مجاز پرتوهای استفاده شده در تکنولوژی تلفن همراه است پس استفاده از آن ها و تست آن ها در محیط های غیرنظامی ممنوعیت دارد.

لیزر به عنوان یک تفریح

در سال های اخیر، برخی از سرمایه گذار ها در صنعت سرگرمی ها علاقه مند به استفاده از لیزر در این تجارت شده اند. لیزرهای مورد استفاده توسط علاقه مندان به طور کلی کلاس IIIa یا IIIb هستند که از سطح ایمنی بالایی برخوردار هستند. با توجه به هزینه لیزر، بعضی از سرگرمی ها از ابزارهای ارزان برای دریافت لیزر استفاده می کنند. علاقه مندان نیز از لیزرهای پالس اضافی از برنامه های نظامی بازنشسته استفاده کرده و آنها را برای هولوگرام پالس تغییر داده اند. لیزرهای مولکولی Ruby و Puls YAG مورد استفاده قرار گرفته اند.

 

 

خطرات لیزر و امنیت انواع لیزرها

حتی اولین لیزر نیز بصورت بالقوه خطرناک محسوب می شود. امروزه پذیرفته شده است که حتی لیزرهای کم قدرت با تنها چند میلیوات قدرت خروجی می توانند برای بینایی انسان خطرناک باشند حتی وقتی که پرتو به طور مستقیم یا بعد از انعکاس از یک سطح درخشان به چشم می رسد هم می تواند همان مقدار خطرناک باشد.

در طول موج هایی که قرنیه و لنز می توانند به خوبی تمرکز کنند، انسجام و انحراف پایین نور لیزر به این معناست که می توان آن را با چشم به یک نقطه بسیار کوچک در شبکیه متمرکز کرد و در نتیجه باعث سوزش موضعی و آسیب دائمی در ثانیه یا حتی کمترین زمان می شود.

لیزر ها معمولا با یک شماره ایمنی طبقه بندی می شوند که نشان می دهد که لیزر چگونه خطرناک است:

 • کلاس ۱ به طور ذاتی امن است، معمولا به دلیل اینکه نور در محفظه قرار دارد، به عنوان مثال در پخش کننده های سی دی.
 • کلاس ۲ در حین استفاده عادی امن است؛ رفلکس چشمک چشم سبب جلوگیری از آسیب می شود. معمولا تا قدرت ۱ مگاوات، به عنوان مثال اشاره گر لیزری.
 • لیزرهای کلاس ۳R (قبلا IIIa) معمولا تا ۵ مگاوات است و در طی رفلکس چشمک زدن، آسیب دیدگی چشم کاهش می یابد. به نظر می رسد که چنین ستاره ای به مدت چند ثانیه به یک نقطه بر روی شبکیه آسیب برساند.
 • کلاس ۳B می تواند باعث ایجاد آسیب فوری چشم شود.
 • لیزر کلاس ۴ می تواند پوست را سوزاند و در برخی موارد حتی نور پراکنده می تواند آسیب چشم و / یا پوست ایجاد کند. بسیاری از لیزرهای صنعتی و علمی در این کلاس هستند.

تمام موارد بیان شده بالا توانایی های نشان داده شده برای نور لیزر نور مادون قرمز است. برای لیزرهای پالسی و طول موج های نامرئی، سایر مقادیر قدرت اعمال می شود. افرادی که با لیزرهای کلاس ۳B و کلاس ۴ کار می کنند می توانند چشم خود را با عینک ایمنی محافظت کنند که برای جذب نور یک طول موج خاص طراحی شده اند.

لیزر مادون قرمز با طول موج های طولانی بیش از حدود ۱.۴ میکرومتر اغلب به عنوان "چشم امن" نامیده می شود، زیرا قرنیه تمایل دارد نور را در این طول موج ها جذب کند و از شبکیه محافظت کند.

برچسب "چشم امن" می تواند گمراه کننده باشد، با این حال، همان طور که آن را فقط به امواج نسبتا کم قدرت موج مداوم اعمال می کند. یک لیزر با قدرت بالا یا Q-switched در این طول موج می تواند قرنیه را سوزاند، باعث آسیب شدید چشم شود و حتی لیزرهای قدرت متوسط می توانند چشم را آسیب برسانند.

لیزرها می توانند برای هوانوردی شهری و نظامی خطرناک باشند. پرتوهای لیزر می تواند بصورت بالقوه باعث انحراف بینایی یا کوری خلبان شود.

مضرات برش لیزر

برش لیزر در صنعت به خودی خود هیچگونه ضرری ندارد؛ اما اگر به درستی استفاده نشود خطرات بسیاری به همراه دارد.

لیزر یک طول موج است این موج می تواند برای انسان هایی که در مجاورت طولانی مدت با آن قرار می گیرند آسیب جدی به بدن برساند.

منبع تغذیه ای که این ولتاژ ها را تولید می کنند؛ از انجایی که از مدارهای الکتریکی تشکیل می شود؛ مجاورت طولانی مدت با آنها ضرر های بدنی فراوان به متخصص مربوطه می رساند.

گازها و مواد شیمیایی که در پروسه تصعید شدن آهن و فلزات به وجود می‌آید گازهای سمی است که برای انسان خطرناک است.

اما بازتابی که لیزر های مربوطه از سطح اشیاء صورت می‌گیرد برای چشمان انسان ضرر رسان هستند به خاطر همین باید از عینک های مخصوص استفاده کرد. 

لیست قیمت خدمات برش لیزر فرا لیزر

در این قسمت شما می توانید لیست قیمت خدمات برش لیزر در شرکت فرالیزر را مشاهده کنید.

جدول برش ورق فلزات و ضخامت آن ها

برش فلزات و نافلزات در شهر تهران دارای نکات فراوانی هست که هنگام برش بایستی در نظر داشته باشید. برخی از شرکت ها با دادن قیمت های پائین سعی در جلب نظر مشتری دارند در صورتی که بعدا هزینه های جانبی کار را نیز به آن اضافه کرده و صد البته قیمت برش لیزر شما افزایش می یابد به همین دلیل قسمتی از این اطلاعات که در ارتباط با ضخامت، طول و عرض ورق فلزی است مشاهده می کنید.

برش ورق فلزی

ضخامت ورق فلزی

طول ورق فلزی

عرض ورق فلزی

برش ورق آهن

۲۵ میلی متر

۳ متر

۱.۵ متر

برش ورق استیل

۲۰ میلی متر

۳ متر

۱.۵ متر

برش ورق آلومینیوم

۱۰ میلی متر

۳ متر

۱.۵ متر

برش ورق گالوانیزه

۱۰ میلی متر

۳ متر

۱.۵ متر

دیدگاه‌ها

محسن ذاکری
سلام و روز خوش آقا ما خیلی به همکارهای شما کار دادیم متاسفانه این ها یه قیمتی میگن آخرش یه قیمت دیگه از کار در میارن، مثلا میگن میلی متری ۶ ریال بعد آخر برای من ۱۲ ریال در اومد واقعا قیمت های نهایی رو روی سایت قرار بدهید تا مردم راحت تر اعتماد بکنند من الان نمیدونم این قیمت ها نهایی هست یا مثل همکارتون باید آخرش یه چیز اضافه پرداخت کنم.
احمد صادق لو
من صادق لو هستم فروشنده وسائل دکوری خانه خیلی از سفارشااتم، با همکاری بچه های فرالیزر انجام میشه، من ۱ سالی هست باهاشون کار می کنم، خیلی جاها شده به مشکل بخوریم ولی روش حل مسئله شون خوبه، با انصاف هستند، کارشون حرفه ای ه من پیشنهاد می کنم شما باهاشون کار کنین.
رضا محمدی
قیمت ها مقطوع است آیا؟ هر ورق رو با چه قیمتی می برین؟
علی جهانی
با سلام و عرض ادب ما برش بالای ۳ متر بخوام آیا شما انجام می دهید؟
ناصر
این ویدئوها دستگاه های خودتون هست؟ الان این دستگاه ها ۳ متر در ۱ متر می زنه بیشتر بخوایم باید چی کار کنیم؟ من یه طرف ۶ متری دکوری دارم. ساعت ۱۰ زنگ زدم تلفن را برنداشتید، من شمارم رو می ذارم شما خودتون بهم زنگ بزنین

افزودن دیدگاه جدید